Öğretmenlerin Seminerleri ile Covid-19 Daha Hızlı Yayılacak!

Öğretmenlerin Seminerleri ile Covid-19 Daha Hızlı Yayılacak!

22-30 Haziran arasında yapılacak öğretmen seminerleri tehlike arz ediyor.

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), geçtiğimiz haftalarda 2019-2020 eğitim öğretim yılı öğretmenlerin sene sonu mesleki çalışmalarının 22-30 Haziran tarihleri arasında 7 iş günü olarak yüz yüze yapılacağını açıklamıştı. Açıklamanın ardından bakanlığa tepkiler yağsa da geri adım atılmadı.

 Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı'nda yaklaşık 1 milyon öğretmen görev yapıyor. Bazı okullardaki öğretmen sayısı ise 100-150 civarında. Her öğretmen dilediği il, ilçe ve okulda seminer çalışmalarına katılabiliyor. Özellikle şehir merkezinde yer alan okullarda büyük yoğunluk olacağı tahmin ediliyor.

 Öğretmenlerin sene sonu seminerlerinin online olması için bakanlığa bir çok çağrı yapıldı fakat olumlu bir sonuç alınamadı. Bir çok öğretmenin bir arada olması yeni tip koronavirüs salgını için oldukça büyük tehlike arz etmektedir.

 Öte yandan kronik rahatsızlığı olan ve Covid-19'dan çeşitli sebeplerden dolayı çekinen öğretmenlerin yoğun olarak rapor almaya çalıştığı fakat rapor alamadığı iddia edildi. Seminerlerin başlamasına bir kaç gün kaldı. Bakanlığın acilen geri adım atması beklenmektedir.

 Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.