Okullar ne zaman açılacak?     İşte MEB'in 1 Haziran Senaryosu

Okullar ne zaman açılacak? İşte MEB'in 1 Haziran Senaryosu

 Uzaktan eğitimin 31 Mayısa kadar devam etmesi kararlaştırılmıştır salgını nedeniyle 16 Marttan bu yana kapalı olan okulların kademeli olarak bayram sonrasında açılması hedefleniyor.


 Uzaktan eğitimin 31 Mayısa kadar devam etmesi kararlaştırılmıştır salgını nedeniyle 16 Marttan bu yana kapalı olan okulların kademeli olarak bayram sonrasında açılması hedefleniyor.


Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı okullar ne zaman açılacak? sorusuna cevap bekleniyordu fakat bununla ilgili herhangi bir tarih verilmedi. 31 Mayısa kadar okullar kapalı uzaktan eğitim devam edecek.


Bakan Selçuk okulların 1 Haziran'da açılabileceğini söyledi öğrencilerin ve velilerin merak ettiği okullar 1 Haziran'da nasıl açılacak sorusunun cevabı şu şekilde oldu. 1 Haziran'da kademeli bir başlangıç yapılacak ve 8 ile 12. sınıf öğrencileri okula geri dönecek.


Milli Eğitim Bakanlığının  okulların açılması ile ilgili hazırladığı senaryo taslağı belli oldu buna göre okullar 1 Haziran Pazartesi günü eğitime başlayacak okullar uzun süre açık kalmayacak ve Temmuza da  sarkmayacak eğitim süresince ana okulları ve ilkokullar olmayacak.


İlk etapta bu yıl sınava girecek olan 8 ve 12. sınıf öğrencileri okula başlatılacak okulların kademeli açılmasının ardından 9 10 ve 11 sınıflarında eğitime dahil edilebileceği belirtiliyor.


Okullar ne zaman açılacak? sorusuna kesin cevabın 1 Hazirana yaklaşırken açıklanacağı vurgulanıyor okullar açıldıktan sonra öğrencilere hiçbir şekilde yazılı sözlü veya benzeri herhangi bir sınav uygulanmayacak. Sınıf geçme ile ilgili birinci dönemde alınan notlar geçerli olacak not ortalamaları kaç olursa olsun sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecekler.


Ayrıca bu dönem için devam zorunluluğu da aranmayacak çocuklarını okula gönderip göndermeme kararı ailelere bırakılacak .Telafi eğitimi ise 5 hafta yapılacak bunun 4 haftası Haziran ayında 1 haftası da Eylül ayında olacak telafi eğitim öğrencileri 16 Marttan bu yana işlemedikleri konuların özeti anlatılacak.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.