Okullardaki Düzensiz ve Kontrolsüz Kalabalıklar...

Okullardaki Düzensiz ve Kontrolsüz Kalabalıklar...

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, okullar açılmadan ailelerin virüs hakkında çocukları tedirgin etmeden konuşmaları gerektiğini belirtti. Kaynak: Okullardaki Düzensiz Kalabalıklar Engellenmeli

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, okulların açılmasıyla birlikte en önemli sorunun okul önlerindeki düzensiz kalabalıklar olacağını belirtti. Gündüz, tek bir çıkış saatinde öğrencilerin tamamının tek bir kapıdan çıkması ve dışarıda onları almak için bekleyen ailelerininin olmasının düzensiz kalabalıklara neden olacağını ve virüsün yayılım hızı açısından son derece tehlikeli olduğunu belirtti. Okullarda eğer birden fazla çıkış kapısı varsa öğrencilerin o noktalara yönlendirilmesi gerektiğini veya çıkış saatlerinin farklı zamanlara alınması gerektiğini belirtti.Yüz Yüze Eğitim 12 Ekim’de BaşlıyorMilli Eğitim Bakanı Selçuk, 21 Eylül’de yüz yüze eğitime başlayan anasınıfı ve birinci sınıflarla birlikte 12 Ekim tarihinde İlkokul 1. 2. 3. ve 4. sınıflarla birlikte ortaokul 8. ve Lise 12. sınıfların da yüze yüze eğitime geçeceğini açıklamıştı. Gündüz, okulların açılmasından dolayı ailelerin çocuklarını tedirgin etmeyecek şekilde virüs hakkında konuşması gerektiğini belirtti.


Tek Kapı Mesafe Kuralını Yok EderGündüz açıklamasında, “Mesela okul çıkış saatlerinde tek kapıdan bütün öğrencilerin aynı anda çıkması düzensiz kalabalıklara yol açmak, mesafe kuralını ihlal etmek anlamına gelebilir. Okulların birden fazla kapıları varsa öğrencileri farklı kapılara yönlendirebilirler ya da bir sıralamayla okul çıkışları üçer-beşer dakika aralıklarla yapılabilir.” ifadelerini kullandı.  

  Kaynak: MY MEMUR

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.