ÖSYM, YKS sınavı için görev alacak öğretmen bulamıyor!

ÖSYM, YKS sınavı için görev alacak öğretmen bulamıyor!

ÖSYM, YKS sınavı için görev alacak öğretmen bulamıyor!

ÖSYM, YKS sınav görevi için okullara duyurular yaptırıyor. Sınav görevlisi bulmakta sıkıntı yaşıyor.

ÖSYM 17 - 18 tarihinde yapılacak olan YKS oturumları için görevli aramaya devam ediyor. Son dönemlerde artan enflasyon ve sınav ücretlerinin düşük kalması sebebiyle öğretmenler sınav görevlerine almak istemiyor.

Özellikle ÖSYM tarafından yapılan merkezi sınavların sürelerinin de uzun olması ve buna karşılık ücretlerin de düşük olması sebebiyle öğretmenler görev tercihinde bulunmuyor.

Öte yandan gelen bilgilere göre ÖSYM, YKS sınav görevi için okullara duyurular yaptırıyor. Sınav görevlisi bulmakta sıkıntı yaşıyor. Ancak yapılan bu duyuruların pek işe yaramadığı da görülüyor. ÖSYM 'nin sınavlarda görevli bulmasında sıkıntı yaşanmaması için görevlilere ödenen ücretleri güncellemesi gerekiyor. Hatta ÖSYM ilk YKS görevlendirmelerinin açıklandığı tarihlerde, görevli ihtiyacının çok olduğu illerde bazı öğretmenlere resen görev vermiş ve öğretmenlerin bu görevleri onaylamasını beklemişti. Ancak beklendiği gibi olmadı ve öğretmenlerden görev onayı gelmeyince resen verilen görevlerde geri alınmaya başladı.

Öğretmenler ÖSYM'den sınav görevli ücretlerini güncellemesini bekliyor. Aksi durumda ÖSYM 17 -18 Haziran 2023 tarihinde yapılacak YKS sınavlarında görevli bulamayacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6 Yorum