Selçuk, İlkokulda Branş Öğretmenlerinin Derse Gireceği İddaalarına Açıklık Getirdi

Selçuk, İlkokulda Branş Öğretmenlerinin Derse Gireceği İddaalarına Açıklık Getirdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İlkokulda Branş Öğretmenlerinin Derse Gireceğine Yönelik İddaalara Karşı Açıklama Yaptı

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, illerdeki meslektaşlarıyla gerçekleştirdiği eğitim buluşmalarının ardından, öğretmenlerin fikir ve önerilerini daha yakından paylaşabilmeleri için bu kez dijital ortamında Ziya Öğretmen ile Zümre Toplantıları'nı başlattı.

İlk zümre toplantısını sınıf öğretmenleriyle yapan Bakan Selçuk, akademik hayatının büyük bölümünü sınıf öğretmeni yetiştirmekle geçirdiğini ifade etti. Sınıf öğretmenlerinin, çocukların eğitim hayatında çok önemli bir yerinin bulunduğuna işaret eden Selçuk, "Bir bakışınızın, bir gülümsemenizin çocukların yüzünde nasıl güller açtırdığının farkındayız." dedi.

Bir karar alırken sahadaki arkadaşlarına danışmak istediğini dile getiren Selçuk, "En iyi kararı ortaklaşa almak zorundayız." değerlendirmesini yaptı.

İlkokulda branş öğretmenlerinin derse gireceği iddaalarına değinen Selçuk bu konuda şu açıklamalara yer verdi:

‘Sınıf öğretmeni, bir çocuğun kişilik gelişiminin çok kritik bir evresinde onlarla birlikte... Çocukların akademik gelişimi, duygusal gelişimi, evde yaşadıkları konusunda her şeyi bilmek durumunda. Bu nedenle çocuklarla daha çok vakit geçirmesi gerekiyor’

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.