Seminerler Uzaktan Yapılacak Peki Sorumluluk Sınavları Ne Olacak?

Seminerler Uzaktan Yapılacak Peki Sorumluluk Sınavları Ne Olacak?

22-30 Haziranda Yapılacak Sorumluluk Sınavlarının Akıbeti Ne Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin dönem sonu mesleki çalışmalarının 22-30 Haziran tarihleri arasında yapacağını açıklamıştı. Günlerdir seminerlerin okullarda yüz yüze alınacağı biliniyordu. MEBBİS'ten başvurular da yapılmıştı fakat dün gece gelen son dakika haberle milli eğitim bakan yardımcısı Mustafa Safran yaptığı açıklamada öğretmenlerin dönem sonu mesleki çalışmalarının çevrimiçi/uzaktan yapılacağını belirtti.

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı sorumluluk sınav tarihlerini de açıklamış, seminer tarihleri gibi bu sınavların tarihini de 22-30 Haziran olarak belirlemişti. Günlerdir merak edilen bir başka durum ise seminerleri il dışında alacak olan öğretmenlerin sorumluluk sınavlarına nasıl katılacağıydı. Ancak seminerlerin uzaktan yapılacağı açıklandı.

Peki Sorumluluk Sınavlarının Akıbeti Ne Olacak?

Seminerlerin uzaktan eğitim şeklinde yapılacak olmasının yanısıra bu soru gündeme geldi. Sorumluluk sınavı olan öğretmenler okula gelmek zorunda olacak mı?

Özellikle lise öğretmenlerini ilgilendiren bu durumda nasıl bir yol haritası belirlenecek?

Öğretmen, eğer zümresinden en az bir kişi görev yaptığı ilçede yaşıyorsa okula gitmeden sorumluluk sınavlarını o zümresine yaptırabilir. Branşından tek kendi varsa ise okulda sınavları yapmakla görevli olabilir.

Aynı zamanda vaka sayısının artmış olması sorumluluk sınavların Eylül'e ertelenme olasılığını artırıyor. Şimdilik bu konudaki belirsizlik sürse de en kısa süre içinde bakanlığım açıklama yapması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.