SON DAKİKA: MEB Açıkladı Seminerler Hem Yüz Yüze Hem De Online Mı Olacak?

SON DAKİKA: MEB Açıkladı Seminerler Hem Yüz Yüze Hem De Online Mı Olacak?

Seminerler Hem Yüz Yüze Hem De Online Olarak Mı Gerçekleştirecek?

Milli Eğitim Bakanlığı, yayınladığı yazıda seminerlerin yüz yüze şeklinde okullarda olacağını açıklamıştı. Seminerlerin online olarak yapılmasını isteyen öğretmenler ise sosyal medyada bu konu hakkında seslerini duyurmaya çalıştılar.

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı ise öğretmenlere yönelik yaz döneminde düzenlenecek mesleki eğitim programının detaylarına ilişkin açıklama yaptı.

Bu yıl öğretmenlerin seminer programında pek çok yenilik yaptıklarını aktaran Boyacı, "Türkiye'nin dünyaca ünlü bilim adamları, deneyimlerini öğretmenlerle videolu anlatımlarla paylaşacak. Öğretmenlerimize uluslararası akredite sertifika programları sunulacak. Çerçeve programımızın da içeriğini yeniledik. Bu kapsamda zeka oyunlarından STEM ve robotik kodlama eğitimine pek çok program öğretmenlerimiz için hazırlanacak." diye konuştu.

Ayrıca seminerlerin nasıl yapılacağına ilişkin de bilgi veren Boyacı ekledi:

"Sadece bu döneme özgü olarak öğretmenlerimize halihazırda yürütülmekte olan mesleki gelişim programları yüz yüze yapılacağı gibi online olarak da sunulacak. Online eğitimler, MEBBİS modülünden öğretmenlere duyurulacak."

MEB ise bu açıklamaları ise sitesinde yayınladı

Bu açıklamalardan da anlaşılacağı üzere öğretmenlerin dönem sonu mesleki çalışmalarının tamamen online şeklinde olması ihtimal dışıdır. Hem yüz yüze okulda hem de online olarak yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.