SON DAKİKA: MEB'den Ek Ders Ücreti Duyurusu!

SON DAKİKA: MEB'den Ek Ders Ücreti Duyurusu!

SON DAKİKA: MEB'den Ek Ders Ücreti Duyurusu!

Ek ders ücreti, öğretmenlerin ek olarak aldığı ders saatleri için ödenen ücreti ifade eder. Bu ücret, öğretmenlerin mesai dışında ders vermeleri veya eğitim faaliyetlerine katılmaları durumunda ödenir. Milli Eğitim Bakanlığı, ek ders ücreti konusunda il valiliklerine önemli bir resmi yazı gönderdi.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Resmi Yazı

Milli Eğitim Bakanlığı, il valiliklerinin eğitim ve öğretimle ilgili konularda yaşadığı tereddütleri gidermek ve doğru bilgi sağlamak amacıyla düzenli olarak resmi yazılar yayımlar. Bu yazılarda, valiliklerin sorduğu sorulara açıklayıcı cevaplar verilir. MEB, eğitim camiasının doğru bilgiye ulaşmasını ve sorunların çözümünü sağlamayı hedefler.

Mardin Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü Örneği

Geçtiğimiz aylarda Mardin Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı'na ek ders ücreti konusunda görüş sormuştu. Bu konudaki tereddütlerini ve sorularını ileten valilik, doğru yönlendirmeye ihtiyaç duyuyordu. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, Mardin Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne "Ek Ders Ücreti" konulu resmi bir görüş yazısı gönderdi.

eefefe.jpegfefefefe.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.