Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Mülakata İsteyen Mi Girecek?

Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Mülakata İsteyen Mi Girecek?

20.000 Sözleşmeli Öğretmen Ataması Başvuruları Başladı

Sözleşmeli öğretmenlik için ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri bugünden itibaren 12 Haziran'a kadar elektronik ortamda "https://ilkatama.meb.gov.tr" adresinden alınacak.

Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 22 Haziran'da ilan edilecek. Sözlü sınavlar, 6-25 Temmuz'da yapılacak. Sözlü sınav sonuçları ise 28 Temmuz'da ilan edilecek.

Atama tercihleri, 28-31 Ağustos'ta alınacak, atama sonuçları ise 1 Eylül'de açıklanacak.

En fazla atama yapılacak 5 branş ve kontenjanları şu şekilde:

1.Sınıf Öğretmenliği 2.831

2.Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1.801

3.İngilizce 1.739

4. İlköğretim Matematik 1701

5.Okul Öncesi Öğretmenliği 1518

MEB adayların gireceği Mülakat için de bir açıklama yayınladı;

Dünya genelinde etkisini gösteren Covid-19 salgını nedeniyle 2020 Haziran Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Dönemiyle sınırlı olmak üzere, 2020 Ocak Dönemi Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu kapsamında başvuruda bulunarak sözlü sınava katılan ve bu atama döneminde atama işlemi gerçekleşmeyen adaylardan, 2020 Haziran Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu kapsamında da başvuruda bulunacak olanların; aynı Kamu Personeli Seçme Sınavı Puan türü ile başvuruda bulunmaları ve istemeleri halinde 2020 Ocak Dönemi Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu kapsamında almış oldukları sözlü sınav puanları 2020 Haziran Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu kapsamında da geçerli sayılacaktır.

Bu itibarla 1-12 Haziran 2020 tarihlerinde sistem üzerinden alınacak ön başvuru aşamasında şartları uyan adayların bu hususa ilişkin tercihleri yine sistem üzerinden alınacak olup 2020 Ocak Dönemi Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu kapsamında almış oldukları sözlü sınav puanlarının geçerli olmasını isteyen adaylar, sözlü sınava katılmadan geçerli sayılan sözlü sınav puanları doğrultusunda eğitim kurumu tercihlerinde bulunacaklardır.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.