Telafi Eğitimler Yıl Boyu Sürecek Mi? Bakan Selçuk Açıkladı

Telafi Eğitimler Yıl Boyu Sürecek Mi? Bakan Selçuk Açıkladı

Bakan Selçuk’tan Yeni Telafi Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, meslektaşlarıyla yüz yüze buluşmaya, gidemediği illere dijital imkânlarla ulaşmaya devam ediyor. Video konferansla "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları"nın bu seferki durağı Mardin oldu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Mardin'deki meslektaşlarına "Bu zor günlerde öğretmenler olarak bizler toplumun yaralarını sarmaya gayret gösteriyoruz." diyerek daha iyisini yapmakta gösterdikleri çabaları için meslektaşlarına teşekkür etti.

Telafi eğitim sorusuna bakan şöyle cevap verdi:

"Televizyondaki derslerin ne kadar faydası olmuş, EBA internet ve Akademik Destek'ten ne kadar faydalanılmış tüm bunların ölçümünü yaptıktan sonra eylül ayında yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek. Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir şekilde telafi eğitimi verecekler. Bu telafiyi, Destekleme Yetiştirme Kurslarıyla yıl içinde de devam ettireceğiz."

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un bu açıklamasından da anlaşılacağı üzere telafi eğitimlerin yıl boyu süreceği aşikar. Öğretmenleri önümüzdeki dönemlerde yoğun bir süreç bekliyor

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.