Uzman öğretmenlik başvuruları ne zaman başlayacak? Sınav ne zaman? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Uzman öğretmenlik başvuruları ne zaman başlayacak? Sınav ne zaman? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Uzman öğretmenlik başvuruları ne zaman başlayacak? Sınav ne zaman? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Uzman ve başöğretmen unvanı başvuru süreci başlıyor! Binlerce öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2023 uzman ve başöğretmen unvanı programı başvuru ve yazısı sınav tarihlerini duyurdu. Peki, uzman öğretmenlik başvuru şartları neler, başöğretmen ve uzman öğretmen sınavı ne zaman?
MEB tarafından 2023 uzman ve başöğretmen unvanı başvuruları için açıklama ve başvuru kılavuzu yayımladı. Programa başvurular 30 Mayıs tarihinde başlamış oluyor. Uzman ve başöğretmenlik eğitimleri uzaktan Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden gerçekleşecek. İşte, 2023 uzman öğretmen, başöğretmen sınav ve başvuru tarihleri...
UZMAN VE BAŞÖĞRETMEN UNVANI BAŞVURULARI NE ZAMAN?
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2023 uzman ve başöğretmen unvanı programına başvurular 30 Mayıs - 9 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

Bakanlığa bağlı eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarında görev yapan öğretmenler, başvurularını mebbis.meb.gov.tr adresi üzerinden yapabilecek.
UZMAN ÖĞRETMENLİK BAŞVURU ŞARTLARI
Öğretmenlik kariyer basamakları için uzman öğretmenlik eğitim programına, yazılı sınava başvuru tarihinin son günü olan 4 Ekim 2023 tarihi itibarıyla en az 10 yıl hizmeti bulunan öğretmenler; başöğretmenlik eğitim programına ise yazılı sınava başvuru tarihinin son günü olan 4 Ekim tarihi itibarıyla uzman öğretmenlikte en az 10 yıl hizmeti bulunan uzman öğretmenler başvuruda bulunabilecek.
UZMAN VE BAŞÖĞRETMENLİK YAZILI SINAV TARİHİ
Yazılı sınavlar uzman öğretmne ve başöğretmen unvanı için ayrı ayrı olacağı belirtildi. Öğretmenlik kariyer basamakları yazılı sınavı muafiyet başvurusu ile yazılı sınavdan muafiyet başvuruları 25 Eylül- 4 Ekim tarihleri arasında alınacak. Öğretmenlik kariyer basamakları yazılı sınavı ise 19 Kasım 2023 tarihinde yapılacak.

Uzman öğretmenlik eğitim programına göre 180 saatlik eğitimin 17 Temmuz- 8 Eylül tarihleri arasında, başöğretmenlik eğitim programına göre de 240 saatlik eğitimin ise 17 Temmuz- 18 Eylül tarihleri arasında uzaktan Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden gerçekleştirilecek.

hurriyet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum