Vali'den okullara örnek uygulama

Vali'den okullara örnek uygulama

Vali'den okullara örnek uygulama

Vali Tuncay Sonel, okulların ihtiyaçlarını yerinde görmek, öğrenci ve öğretmenlere moral ve motivasyon sağlamak amacıyla okul ziyaretlerini sürdürüyor.

Beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Varlıgel ile birlikte her hafta Pazartesi günü sabahları okul ziyaretinde bulunarak mesaisine başlayan ve bunu bir gelenek haline getiren Vali Tuncay Sonel, bugün de Perşembe ilçemizdeki Atatürk İlkokulu/Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Beraberinde, Perşembe Kaymakamı Levent Yetgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çuflaz ile birlikte Atatürk İlkokulu/Ortaokulu’nu ziyaret eden Vali Sonel, Okul Müdürü Murat Bahtiyar’dan okulun genel durumu ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

546 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü, 57 öğretmen ve 3 idarecinin görev yaptığı Perşembe Atatürk İlkokulu/Ortaokulu’nun, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından finanse edilen Uzay Bilimleri ve Sanal Gerçeklik Atölyesi, Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), Yazılım Kodlama Atölyesi, müzik ve resim sınıfı başta olmak üzere tüm sınıfları gezen Vali Tuncay Sonel, öğrencilerle sohbette bulundu ve başarı dileklerini iletti.

Girdiği sınıflarda öğrenci ve öğretmenlerin hal ve hatırlarını soran Vali Sonel, “Her hafta başında bir okulumuzu ziyaret ediyoruz. Öğrenci, öğretmen ve okul idarecilerimizle bir araya geliyoruz. Varsa okulumuzun ihtiyacını öğrenip gidermeye çalışıyoruz. Bu hafta da Perşembe ilçemizin Atatürk İlkokulu/Ortaokulu’muzu ziyaret ettik” dedi.

Pazar günü Liseye Geçiş Sınavı (LGS)’na giren 8. Sınıf öğrencilerine sınavın nasıl geçtiğini soran Vali Sonel, “Allah gönlünüzden geçeni nasip etsin. Yolunuz, bahtınız açık olsun” diye konuştu.

Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Vali Sonel, “Bol bol kitap okuyun. Kitap okumak başarınızı artırır. Sportif ve sosyal aktivitelerle kendinizi geliştirin. İleride hangi mesleği seçerseniz seçin, ya da hangi işi yaparsanız yapın, ama severek yapın, isteyerek yapın. Sevmediğiniz işte başarılı olamazsınız. Severek yaptığını işte daha çok başarılı olursunuz. Hepinize başarılar diliyorum. İnşallah sizleri ileride güzel yerlerde görürüz” diyerek, nasihatlerde bulundu.

Okulda görev yapan öğretmenlerle, Öğretmenler Odasında bir araya gelen Vali Sonel, öğretmenlerle tanıştı. Öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali Sonel, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın, evlatlarımızın yetişmelerinde, hayata hazırlanmalarından sizlerin büyük emeği var. Allah sizlerden razı olsun. Kapımız, gönlümüz sizlere her zaman açık. Bir ihtiyacınız olduğunda hiç çekinmeden bizlere iletebilirsiniz” diye konuştu.

orduolay

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.