Velilere Anket Yapıldı: Çocuklarınızı Okula Gönderecek Misiniz?

Velilere Anket Yapıldı: Çocuklarınızı Okula Gönderecek Misiniz?

Covid-19 tehlikesi sürerken binlerce veli ile anket yapıldı. İşte sonuçlar...

 Çin'de 2019 yılında ortaya çıkan ve ülkemiz de dahil olmak üzere dünyayı kasıp kavuran yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığı 16 Mart 2020 tarihinden itibaren okulları kapatmış ve haziran ayına kadar çeşitli uzatmalar ve uzaktan eğitim ile 2019-2020 eğitim öğretim yılını kapatmıştı.

 Vaka ve ölü sayısının belirli düzeye oturması ve alınan önlemlerle birlikte 17 Ağustos 2020 tarihinde özel okullar, 31 Ağustos 2020 tarihinde ise devlet okullarında ilk zil çalacak. Yaklaşık 19 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmen ders başı yapacak. Öğretmenlerin sene başı mesleki çalışmaları ise 24 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak ve 5 iş günü sürecek.

 Koronavirüs tehlikesi henüz geçmemişken ve ikinci bir dalga beklenirken okulların açılması planı düşünüldüğünde çocuğunuzu okula gönderir misiniz? sorusu binlerce veliye soruldu. Anket sonuçları ise şöyle gerçekleşti:

 Çocuğunuzu Okula Gönderme Konusunda Kendinizi Rahat Hissediyor Musunuz?

 

 Çok Rahat Hissediyorum %9
Kısmen Rahat Hissediyorum %24
Pek Rahat Hissetmiyorum %33
Hiç Rahat Hissetmiyorum %34

 Anket sonuçları değerlendirildiğinde çocuklarını okula göndermeme konusunda ısrarlı davranacak veli oranının en az %30 olduğu görülmektedir. Veliler, tehlike geçmeden okulların açılmasına genel olarak sıcak bakmamaktadır.

 Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.