Yarıyıl Tatili Boyunca EBA Canlı Ders ve DYK Yapılacak Mı?

Yarıyıl Tatili Boyunca EBA Canlı Ders ve DYK Yapılacak Mı?

 Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı takvime göre 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. yarıyılı 22 Ocak 2021 Cuma tamamlandı. Yaklaşık 18 milyon öğrenci e-karne aldı ve 3 haftalık tatile girdi.

 Dönem boyunca EBA TV üzerinden haftalık olarak ilkokul, ortaokul ve lise programları yayımlanıyor. Öğrenciler ise bu programları takip ediyordu. Ayrıca okul/kurum müdürlüklerinin ve öğretmenlerin planlamasına göre zoom başta olmak üzere çeşitli platformlardan canlı ders yapılıyordu.

 Milyonlarca öğrenci ve veli sömestr tatilinde canlı ders veya EBA TV üzerinden derslerin yapılıp yapılmayacağını merak etmeye başladı.

22 Ocak - 14 Şubat 2021 tarih aralıklarında canlı dersler hiç bir surette yapılmayacaktır. Aynı tarihler için EBA TV dersleri de olmayacak olup, bakanlık zaman zaman tekrar dersleri koyabilecektir.

Dolayısıyla EBA TV ve canlı dersler sömestr tatili boyunca yapılmayacaktır.

DYK'lar Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı yazıda 22 Ocak tarihinden itibaren 8,12 ve mezun öğrencilere yönelik kursların yapılacağını açıkladı. Böylelikle uzun bir aradan sonra sınırlı da olsa yüz yüze eğitime geçilecek.

www.ogretmenlericin.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.