Yurt Genelinde Eğitime Ara Verilecek mi?

Yurt Genelinde Eğitime Ara Verilecek mi?

İzmir’de açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Eğitime verilen aranın sürecin gidişatına göre uzayabileceğini söyledi. Kaynak: Türkiye’de Eğitime Ara Mı Verilecek?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “İzmir’de eğitime 1 hafta ara verdik. Bu sürecin duruma göre tekrar ele alınması muhtemel. İçinde bulunduğumuz ortamda çocuklarımızın, velilerimizin ve öğretmenlerimizin sosyal destek ihtiyacı büyük. Ruhsal yaraları sarmak için uzmanlarımız hazırda.” Şeklinde konuştu.Türkiye Gelinde Eğitime Ara Veriliyor Mu?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yurt genelinde böyle bir planları olmadıklarını söyleyip, sadece İzmir şehri genelinde depremden kaynaklanan bir aranın verileceğini dile getirdi. Türkiye genelinde covid-19 salgınının durumunu, sağlık bakanlığı ve bilim kuruluyla beraber gözetim altında tuttuklarını belirten Ziya Selçuk, “Dünyada alınan tedbirleri izliyoruz, yapılması gerekenleri yapmaya hazırız” dedi.


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İzmir’in Bayraklı İlçesindeki Azerbaycan Halk Cumhuriyeti 100. Yıl İlkokulunu ziyaret ederken, okulun bahçesinde yaptığı açıklamada, İzmir’de yaşanan deprem afetinde vefa edenlere Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar temennisini belirtti. Depremin ardından enkaz altında kalan vatandaşlara sağ ulaşmak için çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyen Milli Eğitim Bakanı, İzmir’de bakanlık bünyesinde olan 3 bin 600 okulun öğrencisi olan yaklaşık 850 bin öğrencinin öğrenim gördüğü okullarda bir hasar görülmediğinin altını çizdi.

Okullarda endişe edilecek bir durum olmadığının ise müjdesini vermiş bulundu. Bir gazetecinin covid-19 sürecinde 5. Ve 9. Sınıfların okula başlama sürecinde bir değişiklik olup olmadığını sorması üzerine ise, ülke genelinde İzmir hariç bir değişiklik olmayacağını söyledi. 

Haber Kaynağı: www.mymemur.com.tr

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.