Ziya Öğretmen Ardahan’da

Ziya Öğretmen Ardahan’da

"Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında bir süredir devam eden online görüşmelerin son adresi Ardahan oldu. Ardahan’da görev yapan öğretmenler, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u ağırladı.

Görüşmede söz alan tüm öğretmenler oldukça zorlu koşullarda uyguladıkları çalışmalarını ve çeşitli projelerini anlattı, ardından da yeni çalışmalar için Ziya Öğretmen’e isteklerini iletti. 81 şehirde ve her bir ilçede öğretmenlerin gösterdiği eşsiz gayretin farkında olduğunu belirten Bakan Ziya Selçuk, "Gözüm asla arkada kalmıyor. Siz orada, öğrencilerinizin ve velilerinizin her daim yanındasınız. Bu gayretinizden dolayı çok mutlu oluyoruz." dedi.
Görüşmeye katılan öğretmen ve öğrenciler mesafelerin aslında hiç öneminin olmadığını ve eğitim ailesinin her bir üyesinin aynı heyecanla ve aynı hedefe doğru yürüdüğünü vurguladı.
Köyde görev yapan öğretmen Arzu Kaçar, uzaktan eğitim sürecini öğrencilerinin nasıl büyük bir heyecanla ve mutlulukla takip ettiklerini ifade ederken, babalarının telefonuyla evden çıkıp tavuk ve koyun sesleri içerisinde derse dahil olan bir öğrencisini anlattı. Bakan Selçuk da  tüm bu sürecin hem çocuklara hem de öğretmenlere yeni ve öncesinde hiç karşılaşılmamış durumlarda ne yapılabileceğine ilişkin çeşitli kabiliyetler kattığını belirterek ildeki tüm öğrencilere kucak dolusu sevgilerini gönderdiğini söyledi.
 
Salgın Bittiğinde İlk Ziyaret Edilecek Yer: Ardahan
Öğretmenler her ildeki dijital buluşmalar sırasında Ziya öğretmenlerini yüz yüze bir görüşmeye de davet ediyordu. Söz konusu Davet Ardahan'dan da geldi. Öğretmen Meryem Keskendir "En uzakta biz kaldık. Salgın sonrası bize öncelik verin. Öğrencilerimizin bu motivasyona ihtiyacı var" deyince Bakan Selçuk da Ardahan’daki öğretmenleri kıramadı ve ilk kez söz verdi. Korona virüs salgını bittiğinde ilk il ziyaretini Ardahan'da gerçekleştireceğini belirtti.
 
“Kitabını Hemen Yollayacağız”
Korona virüs tedbirleri kapsamında bir süredir online ortamda gerçekleştirilen "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" Ardahan etabında söz alan bir başka öğretmen Göksal Sert'in yanında küçük oğlu Salih vardı. 23 Nisan'da Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmasının 100. yılı sebebiyle çocukların kaleme aldığı 100 öyküyle kitaplaştırılan "Çocuklardan Ev Yapımı Öyküler" adlı kitapta Salih’in de hikayesi vardı. Söz konusu kitabın dijital kopyası elindeydi ama küçük Salih, kitabına dokunmak istediğini de belirtince, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da Salih'in imzalı kitabının bir an önce kargoya verileceğini, kendisine hemen ulaştırılacağını belirtti.
Öğretmen Tamer Kobalas ise Posof'tan kemençesiyle dijital ortamda gerçekleştirilen "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" programına renk kattı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.