Ağustos Seminerinin Online Olma İhtimali Var Mı?

Ağustos Seminerinin Online Olma İhtimali Var Mı?

24-28 Ağustos Arasında Yapılacak Mesleki Çalışmalar Uzaktan Yürütülebilir mi?

Bakan Ziya Selçuk'un okulların 21 Eylül'de yüz yüze eğitime kademeli olarak geçecek açıklamasının ardından öğretmenlerin dönem başı seminerlerinin nasıl yapılacağı merak konusu olmuştu. MEB nihai kararı vererek öğretmenlerin dönem başı seminerlerinin okullarda yüz yüze gerçekleşeceğini açıklamıştı.

Bu kararı kimi öğretmenler doğru kimi öğretmenler ise yanlış buldu. Kararı yanlış bulan öğretmenler covid vakaları tekrar artışa geçmişken 1 milyon öğretmenin okullarda bulunacak olmasının yanlış olduğunu ve seminerlerin online olarak uzaktan gerçekleştirilmesi gerektiğini savunuyorlar ve sosyal medyada seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Bakanlık okullarda yüz yüze kararı aldı ama bu karar değişir mi? Seminerler Haziranda olduğu gibi uzaktan yapılabilir mi?

Haziran seminerlerinde önce alınan karar seminerlerin okullarda yüz yüze gerçekleşmesiydi ancak seminer tarihine kısa bir süre kala mesleki çalışmaların uzaktan online bir şekilde yürütülebileceği açıklanmıştı. Az da olsa bu durumun gerçekleşme ihtimali yine var. 

Sizce seminerlerin online olarak uzaktan gerçekleştirilmesi daha mı doğru olur? Yoksa yüz yüze okullarda kararı doğru mu? Yorumlarınızı bekliyoruz

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

18 Yorum