AKS'de Başarılı Olan Öğretmenlerin Adaylıkları Ne Zaman Kalkacak?

AKS'de Başarılı Olan Öğretmenlerin Adaylıkları Ne Zaman Kalkacak?

MEB, AKS'de başarılı olan öğretmenlerin adaylıkları ne zaman kaldırılacak?

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), geçtiğimiz yıl ataması yapılan sözleşmeli öğretmenler için 2 hafta önce Adaylık Kaldırma Sınavı(AKS) gerçekleştirmiş ve sonuçlar bugün öğle saatinde MEBBİS Aday Performans Değerlendirme modülü üzerinden ilan edilmişti.

 Sınava katılan yaklaşık 20 bin öğretmenden başarılı olanlar adaylıklarının ne zaman kaldırılacağını merak etmektedir. Sınav sonuçlarına göre başarılı olan adayların başarılı olduklarına dair belge valiliklere gönderilecek ve mülki idari amir imzası ile adaylıkları kaldırılacak.

 Aday sözleşmeli öğretmenlerin adaylıklarının il ve ilçelere bağlı olmak üzere 2-5 hafta aralığında süreceği tahmin ediliyor. Öte yandan adaylığı kaldırılan öğretmenlerin MEBBİS Kişisel Bilgiler Modülü'nde yer alan ''Aday Sözleşmeli Öğretmen'' ibaresi ''Sözleşmeli Öğretmen'' olarak güncellenecek.

 Bu öğretmenlerden 3 yılını tamamlayanlar bir daha adaylık sürecine tabi tutulmadan ''Öğretmen'' unvanını alacak. Sınavda başarısız olan adayların ise okulları değiştirilecek ve 1 yıl daha adaylık süreci gerçekleştirilecek.

 Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.