Alan Değişikliği ne zaman yapılacak

Alan Değişikliği ne zaman yapılacak

2020 Alan Değişikliği ne zaman yapılacak

Diplomaya bağlı alan değişikliği bekleyen öğretmeneler soruyor."Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği ne zaman yapılacak?"

Bizler, "Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği" bekleyen öğretmenleriz. Yıllarca bu yasal hakkımız için çok bekledik ve mücadele ettik. Nihayet bakanlığınız döneminde, iki kez bu hakkımıza kavuştuk. Bu konuda sizlere şükran borçluyuz. Ancak, her yıl belirsizlik yaşamak gibi bir problemimiz var. Bunun da en büyük nedeni, atama takviminde yer almıyor olmamız. Bu yüzden size sürekli sosyal medyadan ulaşmaya çalışıyoruz. Gayemiz sizden bir haber duymak.

Öğrenmek istediğimiz soru şu:

"Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği ne zaman yapılacak?"

Maalesef bu basit sorunun yanıtını kimseden alamıyoruz. Herhangi bir ayrıcalık peşinde değiliz. Sadece, takvim konusunda bilgi edinmek istiyoruz. Bu merakımıza yanıt vereceğinize inancımız tamdır.

-Sayımızın çok az olmasına rağmen, açılan kontenjanların sınırlı ve orantısız belirlenmesi, hayal kırıklığı ve maduriyet yaratmaktadır. Bu durumun da önemle dikkate alınacağına yürekten inanıyoruz.

-Ayrıca; Dönem ortasında yapılan alan değişiklikleri öğretmenin adapte olmasını zorladığı gibi, geride ve yarıda bıraktığı öğrencilerini de mağdur durumda bırakmaktadır. O yüzden sizden ricamız; bu yaz tatilinde yeni bir alan değişikliği uygulamasının yapılmasıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.