Ara Tatildeki Seminerler Online Olacak Mı?

Ara Tatildeki Seminerler Online Olacak Mı?

Öğretmenlerin Kasım Ayı Ara Tatil Seminerleri Online Olacak Mı?

Milli Eğitim Bakanlığının 2020-2021 yılı eğitim ve öğretim yılı takvimine göre birinci dönem ara tatili 16-20 Kasım tarihleri arasında olacak. İlk defa geçen sene uygulanan ara tatillerde öğretmenler, kendi okullarında mesleki çalışmalarını yürütüyorlar. 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan pandemi sebebiyle 2019-2020 eğitim öğretim yılı Nisan ayındaki ara tatilde mesleki çalışmalar yapılamamıştı. Haziran ayında yapılan dönem sonu mesleki çalışmalar ise online olarak gerçekleştirilmişti. Bu sene ise dönem başında yapılan mesleki çalışmalar 24 -31 Ağustos tarihleri arasında yüz yüze olarak gerçekleştirilmişti.

Pandeminin halen devam ediyor olması bu sene Kasım ayındaki ara tatilde yapılacak olan mesleki çalışmaların online olma ihtimalini akıllara getiriyor.

16 - 20 Kasım tarihleri arasında yapılacak mesleki çalışmaların online olarak gerçekleşeceği şimdilik ihtimal dışı gözüküyor.

Bakanlığın yayınladığı takvime göre ara tatil 16-20 Kasım tarihleri arasında olacak ve öğretmenlerin mesleki çalışmaları ise bu tarihler arasında okullarda yüz yüze olarak yürütülecek.

ÖZEL / ogretmenlericin.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.