Ataması Yeni Yapılan 20.000 Sözleşmeli Öğretmen Promosyon Alacak mı?

Ataması Yeni Yapılan 20.000 Sözleşmeli Öğretmen Promosyon Alacak mı?

MEB'de Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Yapıldı. Yeni Atama Süreci İse Devam Ediyor. Peki Yeni Atanan Öğretmenler Banka Promosyonu Alacaklar Mı?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020 Mart ayında 20 bin ve 2020 Eylül ayında 20 bin olmak üzere toplam 40 bin öğretmen alımı yapılmış olacak. Yeni göreve başlayacak 40 bin öğretmen banka promosyonu alacak mı? Cevabı Mebpersonel.com'da...

İl/ilçe milli eğitim müdürlükleri ile bankalar arasında maaş promosyonu konusunda anlaşma yapılır. Her ilde ve ilçede anlaşma yapılan banka değişiklik gösterir. Buna bağlı olarak da banka promosyonu tutarı da değişebilir.


 
Örneğin İstanbul'un A ilçesinde Ziraat Bankasıyla 3 yıl üzerinden 3 bin TL tutarlı anlaşma yapılırken, B ilçesinde Halkbank'la 3 bin 500 TL tutarlı anlaşma yapılabilir. Banka ve promosyon tutarı değişiklik gösterebilir.

Peki Yeni Atanan Öğretmenler Banka Promosyonu Alacaklar Mı?

Yeni atanan öğretmenler de banka ile yapılan anlaşma gereği promosyon alma hakkına sahiptir.


 
Bunu da bir örnekle açıklayalım.
İstanbul'un A ilçesinde banka promosyon anlaşması 2019 Eylül ayında yapılmış olsun. Bitiş süresi ise 2022 olsun. Anlaşma tutarı ise 3 bin TL olsun.

2020 Eylül ayında göreve başlayan bir öğretmen, 2020-2022 tarihleri arasındaki banka promosyonunu alma hakkına sahiptir. Yani 2 bin TL banka promosyonu alacaktır.

Bu konuda ya okul yöneticileri ya da toplu olarak ilçe milli eğitim müdürlüğü bankayla iletişime geçerek gerekli ödemelerin yapılmasını sağlayacaktır.

Eğer bu işlemler kurumca veya ilçe milli eğitim müdürlüğünce yapılmazsa, ataması yapılan öğretmenler dilekçe ile kendi kuruma müracaat edebilirler.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.