Atanan 20.000 Öğretmenin Göreve Başlama Tarihi Belli Oldu

Atanan 20.000 Öğretmenin Göreve Başlama Tarihi Belli Oldu

20 Bin öğretmen kararname bekliyor. Öğretmen atamaları kararnameleri bu tarihte gönderilecek. İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı 1 Eylül tarihinde 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasını gerçekleştirdi. 20 bin sözleşmeli öğretmenin, yaptıkları tercihlerine göre doğu ve güneydoğu ağırlıklı olmak üzere atamaları yapıldı. Öğretmen atamalarının yapılmasına rağmen ve üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen hala öğretmenler görev başı yapamadı. Görev başı yapmaları için öğretmenlerin atama kararnamelerinin illere gönderilmesi gerekiyor.

Bu konuda sosyal medya üzerinden taleplerini dile getirmeye çalışan 20 bin sözleşmeli öğretmen, "Öğretmen atamaları yapıldı, kararnameler kaldı" diyerek bir kampanya başlatarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a ve Bakan Yardımcısı Mustafa Safran'a seslendi. Öğretmenlerin başlattığı #MebKararname hashtag ine yüzbinlerce tweet atıldı. Atılan tweetlere Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Türk Eğitim Sen Başkanı Talip Geylan da destek oldu. Kısa sürede trend topic olan kararname tagı ses getirmişe benziyor. Mebpersonel.com olarak öğretmen atamaları kararnameleri ile ilgili sosyal medyada da dolaşan bilgileri sizler için haberimize ekliyoruz. İşte öğretmen atamaları kararnamelerinin illere gönderilme tarihi haberimizde..:

1 Eylül tarihinde öğretmen atamaları gerçekleştirilen 20 bin sözleşmeli öğretmen de aynı mağduriyeti yaşama korkusu yaşıyor. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden müjdeli haberler bekleyen öğretmen adayları, kararnamelerin illere gönderilerek göreve başlama işlemlerinin tamamlanmasını talep ediyor. Bu durumda mebpersonel.com olarak biz de bu konunun takipçisi olarak daha önceki haberimizde 20 bin sözleşmeli öğretmenin Eylül sonu itibariyle göreve başlayacaklarını, kararnamelerinin Eylül sonundan itibaren gönderileceğini duyurmuştuk. Bu konuda sosyal medya öğretmen atamaları platformlarında paylaşılan bir gönderi bu haberimizi doğrular nitelikte yani yine mebpersonel.com farkını ortaya koydu. 


 
"Elbette bu okulların açılması ile takvime bağlı, önümüzdeki süreçte zaten bunu sizlerle paylaşmış oluruz. Şu an sadece iş ve işlemlerin yapılmasına kaldı arkadaşlarımızın durumu. "

Bu cümlelere binaen yeni ataması yapılan öğretmenlerin görev başı yapmaları için okulların yüz yüze eğitime açılması gerekiyor. Bu durumda 21 Eylül tarihinden sonra öğretmenlerin göreve başlamaları için kararnamelerin gönderileceğini tahmin ediyoruz.

Edinilen bilgilere ve daha önce yapılan açıklamalara göre "20 bin sözleşmeli öğretmenin göreve başlama kararnameleri" 21 Eylül'den itibaren illere gönderilecek. Öğretmenler ise yüz yüze eğitimin başladığı 21 Eylül tarihi itibari ile görev başı yapacaklar.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.