Bayramda Ek Ders Ücreti Kesilir Mi?

Bayramda Ek Ders Ücreti Kesilir Mi?

Ramazan Bayramı dolayısıyla ek ders ücretleri azalacak.

 Ramazan ayının son günlerine yaklaştığımız şu sıralarda öğretmenlerin mayıs ayı ek ders ücretleri hesaplanmaya başladı. Bayram dolayısıyla da öğretmenlere kötü haber var.Bayramda Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Kesilecek

 25-26 Mayıs 2020 Pazartesi ve Salı günleri Ramazan Bayramı’ın 2. Ve 3. Gününe denk geldiği için öğretmenlerin ek ders ücretleri kesilecek.

 Bilindiği üzere 1 Ocak, 1 Mayıs ve dini bayramlarda öğretmenlerin ek ders ücretleri kesilmekte olup, toplu sözleşmeler yapılırken öğretmenlere bu tarihlerde ödeme yapılması konusunda bir arpa boyu yol kat edilememiştir.

 Dolayısıyla ders yüküne ve branşa bağlı olarak öğretmenlerin ek ders ücretlerinin ilgili hafta için 16 saate kadar ek ders kesintisi yapılacağı gerçeği ortaya çıktı.

 Yapılacak kesinti ile öğretmenlerden 275 TL’ye kadar Ramazan Bayramı tatil kesintisi gerçekleşmiş olacak.

 Öğretmenler, yetkili sendikadan bir sonraki toplu sözleşme görüşmelerinde bu tarz kazanımların elde edilmesini ve öğretmenlerden kesinti yapılmamasını bekliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum