Bu Dönem İYEP Başlayacak mı?

Bu Dönem İYEP Başlayacak mı?

İlkokullarda Yetiştirme Programı bu eğitim öğretim yılında başlar mı?

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), İlokulda Yetiştirme Programı(İYEP) ile ilkokul 3. sınıf öğrencilerine Türkçe ve Matematik dersi verilmesi ile temel becerilerin kazanılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirmektedir. 2 yıl önce pilot olarak denenen ve ülke genelinde uygulanmaya başlayan İYEP 2020-2021 eğitim öğretim yılında uygulanacak mı?

 Aynı DYK gibi her yıl ekim ayında başlayan ve eğitim öğretim yılı sonuna doğru tamamlanan İYEP'in, sınıf mevcutlarının da az olması sebebiyle açılması ve kursların başlaması bekleniyordu. Kasım ayına girdiğimiz şu günlerde bu kurslarla ilgili olumlu veya olumsuz bir yazı henüz yayımlanmış değil.

 İYEP için belirleme aracı ile İYEP'e katılacak öğrencilerin belirlenmesi zaman aldığı için bu kursun başlasa dahi aralık ayının ilk haftasından önce faaliyete geçmesi mümkün gözükmemektedir. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılının yaralarının sarılması için İYEP'in acil olarak başlatılması şarttır.

 Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama beklenmektedir.

Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.