Çocuğuyla Seminere Katılacak Öğretmenler İzin Alacak Mı?

Çocuğuyla Seminere Katılacak Öğretmenler İzin Alacak Mı?

Çocuğuyla Seminere Katılacak Öğretmenlerin Durumu Ne Olacak?

22-30 Haziran Tarihleri Arasında Öğretmenlerin Mesleki Çalışmaları Yapılacak. Peki Çocuğuyla Seminere Katılacak Öğretmenlerin Durumu Ne Olacak?

Öğretmenlerin Haziran dönemi mesleki çalışma programı açıklandı. Öğretmenler dönem sonu mesleki çalışmalarını 22-30 Haziran tarihleri arasında yapacak.

Bilindiği üzere çocuğunu bırakacak yeri olmayan bazı öğretmen aileler bulunuyor. Özellikle bu salgın döneminde çocuğunu kreşe veya bir tanıdığına kimse bırakmak istemiyor.

18 yaş altı çocuklar için sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Fakat öğretmenlerimizin de seminerlere katılması gerekiyor. Bu öğretmenlerimiz, MEB'den bir çözüm yolu bekliyorlar.

MEB, bu çocukların seminer saatlerinde yasak kapsamından çıkarılması ile ilgili girişimde bulunup izin yazısını okullara gönderebilir mi?

Eğer bu yapılmazsa hem çocuklar hem de öğretmenlerimiz yasağı delmek zorunda kalacaklar. Bu da bazı öğretmenlerimize ceza yazılması anlamına gelebilir.

Konuyla ilgili gelişmeleri takip ederek sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.