Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere mesaj

Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan 24 Kasım öğretmenler günü hasebiyle sosyal medya üzerinden öğretmenlere seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada:

''Son 20 yıldır öğretmenlerimizin görevlerini gönül huzuruyla yapabilmeleri için tarihî nitelikte pek çok adım attık. Derslik sayımızı ikiye katladık. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısını ilköğretimde 28’den 15’e, ortaöğretimde 18’den 13’e indirdik.

Okullarımızı bakımsızlıktan kurtararak spor salonundan kütüphanesine, laboratuvarından akıllı tahtasına kadar her alanda en modern imkânlarla donattık. Eğitimin altyapısını bu derece büyütürken elbette eğitimin vazgeçilmez unsuru öğretmenlerimizi de ihmal etmedik.

Bugüne kadar toplam 750 bin yeni öğretmen ataması yaparak eğitim ordumuzu güçlendirdik. Her yıl bütçede aslan payını eğitime ayırdık. Günü kurtarmaya değil geleceği inşa etmeye, geleceğe yön vermeye odaklandık.

Öğretmenlerimizin 60 yıllık hayali olan Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu da işte bu yaklaşımın bir hasılası olarak ortaya çıkardık. Bu kanunla öğretmenlerimizin mesleki gelişimine katkı sunacak bir kariyer sistemi inşa ederken mali ve sosyal haklarını da iyileştirdik.

İnşallah önümüzdeki dönemi hep birlikte Türkiye Yüzyılı yaparak evlatlarımıza daha huzurlu, daha müreffeh bir ülke bırakacağız.''

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.