Eğitim Öğretime Hazırlık Ödenekleri Hesaplara Yatıyor

Eğitim Öğretime Hazırlık Ödenekleri Hesaplara Yatıyor

Öğretmenlerin, eğitim yılına hazırlık ödenekleri hesaplara aktarılıyor.

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), her eğitim öğretim yılı başında öğretmenlere eğitim öğretim yılına hazırlık ödeneği yatırmakta, bu tutar toplu sözleşme görüşmelerinde her 2 yılda bir yeniden belirlenmektedir. Sözleşmeli öğretmenlere net 1.032, kadrolu öğretmenlere ise net 1.200 TL ödeme yapılmaya devam ediyor.

 İlgili ödenek, mevzuatta da belirlendiği üzere eğitim öğretim yılının başladığı ay ödemeyi esas kılmıştır. Dolayısıyla 31 Ağustos'ta okulların açılmış olmasıyla birlikte bugüne kadar 8 ilçede eğitim öğretime hazırlık ödeneği öğretmenlerin hesaplarına yatırılmıştı.

 Bakanlık da konuyla ilgili geçtiğimiz hafta resmi yazı yayımladı. Yazıya göre 7 Eylül 2020 tarihi ve sonrasında eğitim öğretime hazırlık ödeneklerinin yatırılması istendi. 18 Eylül 2020 Cuma gününe kadar eğitim öğretime hazırlık ödeneklerinin ödeme işlemlerinin tamamlanması bekleniyor.

 Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.