Ek Ders Ödemeleriyle İlgili Yeni Gelişme

Ek Ders Ödemeleriyle İlgili Yeni Gelişme

Öğretmenlerin ek ders mağduriyeti çözülüyor mu?

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), canlı dersler ve ek ders ödemeleriyle ilgili yazılar göndermiş, gönderilen yazılarda belirli koşullar sağlandığında ek ders ödemelerinin yapılması istenmiştir. Yazı incelendiğinde ve Türkiye'deki öğretmenler, canlı ders durumu, ders sayısı düşünüldüğünde öğretmenlerin ek ders ücreti alamayacağı, ek ders ücreti alanlar olsa bile çok küçük meblağlar olacağı anlaşılmaktadır.

 Dolayısıyla öğretmenlerin ek ders ücret ödemeleri durduruldu, demek çok da yanlış bir cümle olmayacaktır. Konuyla alakalı eğitimcilerden ve bazı sendikalardan tepkiler gelmiş, ek ders ödenmeme durumu Twitter'da gündem olmuştu.

 Eylül ayı ek ders ödemeleri için puantajların yazılacağı şu günlerde bazı il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinden okullara ''Ek ders ücreti puantajını yazmayın, bir kaç gün bekleyin'' uyarısı geldi. İddiaya göre Milli Eğitim Bakanlığı sendikalarca hukuka aykırı olarak değerlendirilen  ve illere gönderilen ek ders yazısını düzenleyecek ve öğretmenlerin ek ders ücret ödemeleri gerçekleştirilecek.

 Sonuç olarak önümüzdeki bir kaç gün içinde öğretmenlerin ek ders ödemeleriyle ilgili nihai karar ortaya çıkmış olacak.

Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.