Ek Dersler ve LGS Görevi Ücretleri Ne Kadar Kesintiye Uğradı?

Ek Dersler ve LGS Görevi Ücretleri Ne Kadar Kesintiye Uğradı?

20 Haziranda Yapılan LGS Sınavı Görevli Ücretleri Ne Kadar Kesintiye Uğradı

20 Haziran 2020 tarihinde yapılan Liselere Geçiş Sınavında birçok öğretmen de görev almıştı. Sınav iki oturumda yapılmıştı. Sınavda görev alanlar iki oturum için ayrı sınav ücreti alacaklar.

LGS sınav görev ücretleri öğretmenlerin ek derslerin yatırılmasıyla beraber ödeniyor. Birçok öğretmen Haziran ayı ek derslerini Temmuz ayının 1 ile 10’u arasında aldı. Almayanlar ise 15’ine kadar alacaklar.

Ancak öğretmenlerin genel olarak %20’lik vergi dilimine girmesiyle yatırılan tutarlardaki kesintiler göze çarptı. Özellikle sözleşmeli öğretmenler bu kesintiyi daha fazla hissetti.

LGS Sınav görevi ücretlerinde iki oturum için ayrı ayrı ücret ödendi fakat %20’lik vergi diliminde dolayı 400 lira civarı yatması gerekirken 320 lira civarı yatırıldı.

Haziran enflasyonunun da belli olmasıyla memurlara toplamda % 5.75 oranında zam yapıldı. Bu zamdan dolayı öğretmenler vergi dilimi kesintisini Eylül ayına kadar hissetmeyecekler fakat Eylül ayından sonra yıl sonuna kadar yine vergi dilimi kesintisini derinden hissedecekler.

ÖZEL HABER/ogretmenlericin.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.