EKYS Ne Zaman Yapılacak? EKYS Geç Başvurular Ne Zaman?

EKYS Ne Zaman Yapılacak? EKYS Geç Başvurular Ne Zaman?

EKYS Ne Zaman Yapılacak? EKYS Geç Başvurular Ne Zaman?

Ülkemizde yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından 5 Mart’ta yapılması gereken Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı ertelendi. Bunun yanında geç başvuru tarihi de ertelendi. Yeni EKYS tarihi ne zaman? EKYS ne zaman yapılacak? EKYS geç başvuruları ne zaman? İşte detaylar…

Müdür ve müdür yardımcısı olmak isteyen öğretmenler için her yıl EKYS (Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı) gerçekleştiriliyor. Sınav ÖSYM tarafından yapılıyor ve yine sonuçlar ÖSYM resmi websitesinde açıklanıyor. Her yıl düzenlenen sınava binlerce öğretmen giriyor.

6 Şubat 2023 tarihinde sabaha karşı 04.17’de gerçekleşen ve sonuçlarını ülkece çok ağır yaşadığımız depremin ardından EKYS de ertelendi. Yaşanan zor günlerinden ardından normale dönmeye başladık. Hayatın normale dönmesinin ardından EKYS sınavına girecek adaylar sınavın ne zaman yapılacağını araştırmaya başladılar.

EKYS Ne Zaman Olacak?

Yapılan yeni bir açıklama ile EKYS’nin 21 Mayıs 2023 tarihinde yapılacağı duyuruldu. Sınav için geç başvurular ise 11-13 Nisan 2023 tarihleri arasında yapılacak.

Adaylar başvurularını, ÖSYM başvuru merkezlerinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi ile mobil uygulamadan 13 Nisan günü saat 23.59'a kadar yapacaklar.

OHAL Bölgesinde Hangi illerde EKYS Olacak?

Yapılan açıklamaya göre Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'da 2023 MEB-EKYS yapılmayacak. Bu illerde tercih yapan adayların tercihlerini değiştirmesi gerekecek.

Güncelleme yapmayanlardan, sınav merkezi Hatay olan adaylar Adana'da, sınav merkezi Kahramanmaraş olan adaylar Gaziantep'te, sınav merkezi Malatya olan adaylar ise Elazığ'da sınava alınacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.