En düşük öğretmen maaşı 25 bin lira olmalıdır!

En düşük öğretmen maaşı 25 bin lira olmalıdır!

En düşük öğretmen maaşı 25 bin lira olmalıdır!

Kasım ayı e bordrosu yayınlandığında asgari ücretin bir tık üstü 8600 lira maaş alan öğretmenlerimiz olduğunu gördük.

Öğretmenlerimiz vergi dilimlerine girerek maaşları kısılmakta, vergi dilimlerine girilmese bile günümüz hayat pahalılığında alım güçlerini koruyamamakta ve geçim derdi içerisine düşmekte.

Tarihe geçmiş ve yaptıklarıyla ve düşünceleriyle meşhur ilim ve bilim insanları her daim öğretmenlerin refahının yüksek olması gerektiğini belirtmekte.

En düşük memur maaşlarını alan öğretmenlerimiz bu duruma bir son verilmesini, öğretmenlerin hak ettiği değeri görmesini istiyor.

Öğretmenlerimiz sosyal medya üzerinden bir araya gelerek seslerini duyurmaya çalışıyor. #OgretmenimeMaas25bin etiketiyle en düşük öğretmen maaşının 25 bin lira olmasını talep ediyor.

Bu talebin karşılanması, öğretmenlik mesleğinin hak ettiği değeri görmesi gerekiyor. En düşük öğretmen maaşını 25 bin lira yaparak eğitim neferleri, ülkemizin geleceğini şekillendiren unsurlar olan öğretmenlerimiz geçim derdinden kurtulması elzemdir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

9 Yorum