Hamza Aydoğdu'dan Sözleşmeli Öğretmenlere '2+1 Bu Süreçte Mümkün Gözükmüyor'

Hamza Aydoğdu'dan Sözleşmeli Öğretmenlere '2+1 Bu Süreçte Mümkün Gözükmüyor'

Yeni Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Sözleşmeli Öğretmenlerin 2+1 Sorusuna Cevap Verdi

Facebook Meb Öğretmen Atamaları Grubunun öğretmenleri ile iletişime geçen Eski MEB Personel Genel Müdürü yeni Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, bazı konularda önemli açıklamalarda bulundu.

Bilindiği üzere sözleşmeli öğretmenlik zorunlu hizmet süresi 4+2'den 3+1'e düşürülmüştü. Yani Sözleşmeli öğretmenler çalıştıkları kurumda 3 sene görev yapma şartı bulunuyor. 3 seneyi tamamladıktan sonra kadroya geçen sözleşmeli öğretmenler eş durumu ve il içi tayin hakkına sahip oluyor. 1 sene daha atandığı kurumda görev yaptığı takdirde ise 4 yılını tamamlayıp il dışı tayin yapabiliyor.

Sözleşmeli öğretmenler ise bu sürenin 2+1'e düşürülmesini bu konuda söz verildiğini ve bu sözün tutulmasını talep ediyor. Sosyal medyada seslerini duyuran sözleşmeli öğretmenler özellikle aile kuramamak ya da aileden uzak görev yapmanın mağduriyetlerini dile getiriyor.

Eski MEB Personel Genel Müdürü yeni Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu'ya ise bu haber soruldu bu durumun zor olduğunu ifade eden Aydoğdu ekledi:

''Zaten 4+2 den yeni düşürüldü. Bu süreçte 2+1 mümkün görünmüyor. 8 ay önce kanunla 4+2 den 3+1 düşürüldu uzun süre diye. Şimdi 2+1 e indirdiğinde her şey anlamını yitirir. Fakat sayın bakanımıza bu 3 yıl olayını hatırlatacağım. Ben de bu konu üzerinde duracağım arkadaşlar. İnşallah bir sonuç alırız.''


 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.