Hamza Aydoğdu'dan Sözleşmeli Öğretmenlerin 2+1 Sorusuna Cevap

Hamza Aydoğdu'dan Sözleşmeli Öğretmenlerin 2+1 Sorusuna Cevap

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Sözleşmeli Öğretmenlerin Hizmet Süresi İle İlgili Bir Gelişme Var Mı Sorusuna Yanıt Verdi

Bilindiği üzere sözleşmeli öğretmenlik zorunlu hizmet süresi 4+2'den 3+1'e düşürülmüştü. Yani Sözleşmeli öğretmenler çalıştıkları kurumda 3 sene görev yapma şartı bulunuyor. 3 seneyi tamamladıktan sonra kadroya geçen sözleşmeli öğretmenler eş durumu ve il içi tayin hakkına sahip oluyor. 1 sene daha atandığı kurumda görev yaptığı takdirde ise 4 yılını tamamlayıp il dışı tayin yapabiliyor.

Sözleşmeli öğretmenler ise bu sürenin 2+1'e düşürülmesini bu konuda söz verildiğini ve bu sözün tutulmasını talep ediyor. Sosyal medyada seslerini duyuran sözleşmeli öğretmenler özellikle aile kuramamak ya da aileden uzak görev yapmanın mağduriyetlerini dile getiriyor.

Bir sözleşmeli öğretmen vali Aydoğdu'ya sosyal medya üzerinden 2+1 ile gelişme var mı sorusunu iletti vali Aydoğdu ise 'şu an yok diye biliyorum' cevabını verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.