Hangi Öğretmenler Telafi Eğitim Sürecinde Ek Ders Alacak?

Hangi Öğretmenler Telafi Eğitim Sürecinde Ek Ders Alacak?

Hangi Öğretmenler Telafi Eğitim Sürecinde Ek Ders Alacak?

Yaşanan pandemi süreci sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar gereği okullar 31 Ağustos - 18 Eylül tarihleri arasında telafi eğitimlerini uzaktan eğitim olacak şekilde sürdürüyor.

Okullarda ki uzaktan eğitim süreci ise EBA platformu ve EBA canlı dersler üzeriden gerçekleştiriliyor. Peki bu süreçte öğretmenlere ek ders ödemeleri nasıl yapılacak ? Hangi öğretmenlere bu süreçte full ek ders ödenecek..

Bakanlık tarafından gönderilen resmi yazıya göre ;

*İlkokul öğretmenlerine ek ders ödenmeyecek. (İlkokul öğretmenler haftada 8 saat canlı ders yapıyor..)

*Anasınıfı öğretmenlerine ek ders ödemesi yapılmıyor.

*Branş öğretmenleri haftada 15 saate kadar verdikleri canlı derslerden ek ders ödemesi alamayacak. 15 saat üzeri canlı derslerde ek ders ödemesi 15'den sonra yapılacak (17 saat canlı ders veren branş öğretmeni 15+2 'den 2 saat ek ders ve DDH'dan 1 olmak üzere toplam 3 saat ek ders ödemesi alabilecek..)

*Okul idaresi tarafından hafta sonu öğretmenlere verilen canlı dersler maaş karşılığına bakılmadan direk ödenecek..

*Rehber öğretmenleri normal ek derslerini alabilecek

*Fatih projesi formatör öğretmenleri ek derslerini alabilecek.

*Maaş karşlığını doldurmayan branş öğretmenleri hafta için verdikleri DYK'lar ücret alamayacak, hafta sonu verdikleri DYK'lardan ise ek ders alabilecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.