Haziran Seminerleri İçin Tarih Belirlendi

Haziran Seminerleri İçin Tarih Belirlendi

Haziran Seminerleri İçin Tarih Belirlendi

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya gelen kabine toplantısının ardından okulların Eylül ayına dek kapalı kalmasına, uzaktan eğitim uygulamalarının ise 19 Haziran’a kadar devam ettirilmesi kararı alındığı açıklandı. Peki, 19 Haziran sonrası seminer olacak mı? Detaylar haberimizde...

Mart ayından bugüne dek ülkemizde alınan korona virüs önlemleri ve normalleşme sürecinin gidişatının belirlenmesi için geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplanan kabine toplantısında eğitim - öğretimin durumu ile ilgili kritik kararlar alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı sonrası yaptığı açıklamalarda 2019-2020 eğitim öğretim yılının sona erdiğini ve okulların Eylül ayına kadar eğitime açılmayacağını belirtti.
Bir başka açıklama da Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi. Sosyal medya platformları üzerinden açıklama yapan Selçuk, uzaktan eğitim uygulamalarının EBA platformu ve EBA TV kanalları üzerinden 19 Haziran 2020 tarihine dek devam ettirileceğini belirtti. Bu süreçte hayli merak konusu olan bir başka husus ise 19 Haziran tarihinden sonra öğretmenler için seminer yapılıp yapılmayacağı oldu.

Haziran Seminerleri Nasıl Yapılacak?
Yurt genelinde görev yapan öğretmenlerin, Haziran seminer çalışması döneminde evrakların teslimi, önceden belirlenen konularda yapılan seminer çalışmaları ve Bakanlık, İl, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından düzenlenen çeşitli çalışmalara katılmak için kalabalık ortamlara girmesi önlenmek isteniyor. Korona virüs salgını sürecinde Milli Eğitim Bakanlığından, öğretmenlerin seminer çalışmalarının tam olarak nasıl ilerleyeceğine ilişkin bir açıklama yapılmadı. Ancak söz konusu pandemi sürecinde öğretmenlerin okullardaki kalabalık ortamlara çağrılarak seminer çalışması yürütmek yerine bu çalışmaların uzaktan yapılması çok daha muhtemel duruyor. Hatta eğitim camiası tarafından seminer çalışmalarının kesin olarak uzaktan yapılacağı düşünülüyor. Seminer dönemi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un konuşmalarıyla başlayıp, eğitici videolarla sonlanacaktır.

Seminer Tarihleri Belli Oldu
Ocak ayında Çin’de ortaya çıkan ve o tarihten bu zamana tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını sebebiyle sekteye uğrayan 2019 - 2020 eğitim - öğretim yılı için planlanan seminer tarihleri 22 - 26 Haziran arasındaki 5 günü kapsıyor. 29 Haziran’dan itibaren ise yaz tatil süreci kesin olarak başlayacak ve yeni eğitim-öğretim yılına Eylül ayında dönülecek.
Gelecek eğitim öğretim yılının planlanmış normal takvimi ise şu şekilde:
2020-2021 eğitim öğretim yılı 7 Eylül 2020 tarihinde başlayıp 18 Haziran 2020 tarihinde sona erecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum