İkametgahını değiştirmeyen, evini taşımayan öğretmene yolluk ödenmez

İkametgahını değiştirmeyen, evini taşımayan öğretmene yolluk ödenmez

Sürekli görev yolluğu

İkametgahını değiştirmeyen, evini taşımayan öğretmene yolluk ödenmez

Yurt içi sürekli görev yolluğu ile ilgili ogretmenlericin.com olarak geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığının resmi görüş yazısını sizlerle paylaşmıştık. MEB yer değiştirmelerde ödenen yolluk ücretlerinin usulüne uygun olarak ödenmesi için tüm il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerini uyarmış ve yolluk ödenmesi için öğretmenin ikametgahında değişiklik olmasını ve evinin taşınması gerektiğini açıklamıştı.

ÖĞRETMEN YOLLUK ALMA ŞARTI


Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığının yurt içi sürekli görev yolluğu konusundaki uyarılarına rağmen bazı kurumların buna uygun olmadığı halde yolluk ücreti ödediği şikayetlerinin milli eğitim müdürlüklerine gitmekte olduğu görülmektedir. Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara ve eğitim kurumlarına gönderilen resmi yazıda başka okullara tayini çıkan personellerin ikametgahlarını yeni yerlerine almaları ve evlerini taşımaları durumunda yurt içi sürekli görev yolluğu alabilecekleri hatırlatıldı.

İlgili resmi yazı;

öğretmen yer değiştirme yolluk ücreti Sürekli görev yolluğu

İlgili resmi yazıda yolluk ödeme işlemlerinde hassas olunması ve gerçeğe aykırı işlem yapılmaması uyarısında bulunulurken;
"Okulunuzdan başka okullara tayini çıkan personellerinizin tayini çıktığı yere ikametlerini almaları ve evlerini taşımaları durumunda yolluk ödemesi yapılmaktadır. Kurumumuza gelen duyumlara göre evini taşımadığı halde yolluk alan öğretmenler olduğu iddia edilmektedir. Konu ile ilgili olarak komisyon mahareti ile incelemelerde bulunulacak ve gerçeğe aykırı beyanda bulunan personelleri aldıkları yolluklar yasal faizi ile birlikte ödetilecek ayrıca haklarında adli ve idari soruşturma başlatılacaktır."

ifadelerine yer verildi. Milli Eğitim Bakanlığının yer değiştirmelerde hangi şartlarda yolluk ödeneceği hususunda ilgili resmi yazısı aşağıdaki ilgili haberimizde mevcuttur.
[haber id="30308"]

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.