İl İçi Başvuru Ekranı ve Hizmet Puanları Sorunu

İl İçi Başvuru Ekranı ve Hizmet Puanları Sorunu

MEB'de öğretmen tayinleri ve hizmet puanlarında sancılı günler yaşanıyor.

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), geçtiğimiz ay öğretmenlerin atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliği yayımlamıştı. Yönetmeliğe göre öğretmenlerin hizmet puanı hesaplamasında çeşitli kriterler getirilmiş, bireysel çalışmalara ve ödüllere önem veren bir yönetmelik yürürlüğe girmişti.

 2020 yılı il içi isteğe bağlı öğretmen ataması takvimi de daha önceden yayımlanmış ve tercih ekranının bugün açılması gerekiyordu. Bir çok il milli eğitim müdürlüğü boş kadroları yayımlamadı. Öte yandan il içi başvuru ekranında ve hizmet puanı hesaplama kısmında ciddi hatalar olduğu görülmektedir.

 Özellikle hizmet puanı hesaplama kısmındaki ciddi hatalar, il içi ve akabinde yapılacak diğer atamalarda da mağduriyete yol açabilmektedir. Hemen her tayin dönemi olduğu gibi il milli eğitim müdürlüklerinin bakanlığın takvimine uymayarak boş normları açıklamaması da sorunların üzerine sorun kattı.

 Dolayısıyla bakanlığın hizmet puanı hesaplama işlemlerini bir an evvel tamamlayarak ve il milli eğitim müdürlüklerini uyararak mağduriyet olmayacak şekilde il içi yer değiştirme takvimini tekrar gözden geçirmesi gerekmektedir.

 Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.