İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne tepki: Atatürk demek zorunuza mı gidiyor!

İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne tepki: Atatürk demek zorunuza mı gidiyor!

İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne tepki: Atatürk demek zorunuza mı gidiyor!

İzmir’de Bayraklı Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü etkinliğinde Mustafa Kemal Atatürk’ün adı bile geçmedi. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Üner’e “Atatürk demek zorunuza mı gidiyor” diyerek tepki gösterdi.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü kapsamında İzmir’in Bayraklı ilçesinde kaymakamlık ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü anma etkinliği düzenledi.

İlçe müftülüğünün salonunda yapılan anmada Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün adı anılmadı. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Üner'e tepki gösterdi.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü kapsamında Bayraklı’da gerçekleşen anma etkinliğinde Belediye Başkanı Serdar Sandal ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Üner arasında “Atatürk” gerginliği yaşandı.

Sandal, anma töreni sonrası karşılaştığı Üner’e “Neden Atatürk diyemiyorsunuz? Atatürk demek zorunuza mı gidiyor? Çanakkale’yi doğru anlatmak lazım. Dünyanın içinde olduğu durumu anlatmak lazım, Birinci Dünya Savaşı’nı anlatmak lazım. Bu ülkenin ne halden ne hale geldiğini, milli mücadeleye katılanları anlatmak lazım. Çanakkale’nin bu ülkenin harcı olduğunu anlatmak lazım. Ama biz sıkıştırıyoruz bir salona olup bitiyor. Bizim meydanlarımız yok mu? Oralarda yapalım bu törenleri” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

77 Yorum