İl/İlçe MEM’ler Yeni Atanan Öğretmenlere Kalacak Yer Temin Ediyor

İl/İlçe MEM’ler Yeni Atanan Öğretmenlere Kalacak Yer Temin Ediyor

18 Martta Ataması Yapılan 22 Haziranda Kararnameleri İllere Gönderilecek Yeni Atanan 20 Bin Öğretmenlere Atandıkları İl/İlçe MEM’ler Kalacak Yer Temin Ediyor

18 Martta atanan ancak covid-19 salgını sebebiyle okulların da kapanmasıyla kararnamesi illere gönderilmeyen ve dolayısıyla göreve başlayamayan 20 bin öğretmenin kararnamelerinin 22 Haziranda verileceği açıklanmıştı.

Dolayısıyla yeni atanan 20 bin öğretmenin kararnamesinin 22 Haziranda verileceği ve öğretmenlerin dönem sonu mesleki çalışmalarının 22-30 Haziran tarihleri arasında yapılacağından yeni atanan öğretmenler 22 Haziranda atandıkları il/ilçelerde olacak.

22 Haziranda tüm işlemlerini tamamlayan öğretmen o hafta yapılacak dönem sonu mesleki çalışmalara da katılacak. İşlemlerini tamamlayıp göreve başlayan öğretmenler atandıkları okulda mesleki çalışmalarını yürütecek.

En az 1 hafta sürecek tüm bu işlem ve çalışmalar için öğretmenler kalacak yer sıkıntısı yaşayabilirlerdi. Fakat bazı il/ilçe milli eğitim müdürlükleri il/ilçelerine atanan öğretmenlerine kolaylık sağlayacak.

İl/ilçelerdeki pansiyonlarda kalacak yer temin eden milli eğitim müdürlükleri böylelikle il/ilçelerine atanan öğretmenlerin kalacak yer sıkıntısını giderecek.

Önce Van/Çaldıran’da başlayan bu kıvılcım diğer il/ilçe milli eğitim müdürlüklerin de açıklamalarıyla devam ediyor.

Bu zamana kadar açıklama yapan Van, Gaziantep, Erzurum, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Ağrı, Şırnak, Siirt ve Tekirdağ il/ilçe milli eğitim müdürlükleri il/ilçelerine atanan öğretmenlere kalacak yer temin edecek.

İl/ilçe milli eğitim müdürlüklerin bu davranışlarının tüm Türkiye’ye yayılması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.