İlkokuldaki Beden Eğitimi Dersine Hangi Öğretmen Girmelidir?

İlkokuldaki Beden Eğitimi Dersine Hangi Öğretmen Girmelidir?

İLKOKULLARDA BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR dersi ile ilgili sitemize gelen talep yazısı.

İlkokullara eklenen beden eğitimi ve spor dersine sınıf öğretmeni mi girmeli? Beden eğitimi öğretmenleri mi girmeli? İşte konu ile igili mebpersonel.com a gelen yazı:

Sürekli gündemde kalan ve bizim de haberini yaptığımız İlkokullarda beden eğitimi ve spor öğretmenin görev yapması konusu yine gündem oldu. Diğer etkinliklerde olduğu gibi birçok kesimden insan bu etkinliğe destek oldu. Hafta içi TBMM’de bu konuya değinen  Sayın Saffet Sancaklı’da yaptığı konuşma ile herkesten büyük alkış aldı.

    Özel okullarda tüm kademelerde beden eğitimi derslerine bilindiği üzere beden eğitimi ve spor öğretmeni girmektedir ama maalesef devlet okullarında ilkokul kademesinde özellikle en önemli kademede bu derse beden eğitimi öğretmenleri yerine sınıf öğretmenleri girmektedir. Bir çoçuğun spor bilincini kazanması ilkokul kademesinde olmaktadır. Çoçuklarımızın yeteneklerinin keşfedilerek doğru yönlendirilmesi ve eğitimle geliştirilmesi için bu karar ivedi bir şekilde hayata geçirilmelidir.


 
    Mustafa Kemal Atatürk, hazırlattığı yasayla sporu ana dava olarak ele alıp, beden eğitimini ulusuna zorunlu kılan dünyada ilk devlet adamı olma özelliğine sahiptir. İleri görüşlü olup aldığı her kararda seneler sonra bile haklı çıkan Atamız Mustafa Kemal Atatürk spor konusunda da ilkokuldan başlayıp tüm kademelerde zorunlu olan beden eğitimi ders programını beğenmiş ve hayata geçirilmesini istemiştir. Şimdiler de ise büyüklerimizin dilinde de düşmeyen program Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği talimata rağmen ne yazık ki hala hayata geçirilmedi. Herkesin bütün fikri kararın bir an önce uygulanması yönündedir.

    Herkes kendi uzmanlık alanında derse girmeli, kendini her alanda geliştirmiş, çağın gereklerine uygun, dinamik, istekli, çalışkan beden eğitimi ve spor öğretmenleri çoçuklarımızın  bilişsel, duyuşsal, psikomotor alanlarda en iyi verimi sağlamaları için ilkokullarda görev almalıdır.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.