İLKSAN’ın Çözmesi Gereken Problemler

İLKSAN’ın Çözmesi Gereken Problemler

Sınıf öğretmenlerinin üye olduğu İLKSAN, bu problemleri çözmesi gerekiyor.

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı(İLKSAN), sınıf öğretmenlerinin isteğe bağlı olmaksızın üye olduğu ve dönem dönem bu durumun mahkemelik olduğu, çeşitli kararların alındığı ve günümüzde üyeliğin zorunlu olarak devam ettiği bir sandıktır.

İLKSAN, üyelerine ikraz ve çeşitli sosyal yardımlarla birlikte emeklilik durumunda da ikramiye vermektedir. İkraz ve sosyal yardım konusunda beğeni toplasa da çeşitli iyileştirmelerin yapılması hususundaki istekler de göz ardı edilmemelidir.

Sınıf öğretmenlerinin üye olduğu İLKSAN, aşağıdaki hususları çözüme kavuşturduğunda daha etkin bir kurum olacaktır. Bu çözüme kavuşması gereken problemler şunlardır:

  1. İLKSAN, kesinlikle isteğe bağlı üyelerle yoluna devam etmelidir. Zoraki üyelik, memnuniyetsizliği körüklemektedir.
  2. Aidat kesintileri üyelerin istekleri doğrultusunda artırılabilmelidir ki emeklilik ikramiyesi sembolik bir para olmaktan ileriye gitsin.
  3. Evlilik, ölüm, doğum gibi karşılıksız verilen yardımların da miktarı artırılmalı, bu yardımlar sembolik olmaktan çıkarılmalıdır.
  4. Bankalara göre genelde daha az olan ikraz faiz oranları minimum düzeye ve hatta mümkünse sıfıra düşürülmeli, sandık bu hususta da üyesine sahip çıkmalıdır.
  5. Araç kampanyaları gibi çeşitli kampanyalar artırılarak devam etmeli, bu konuda üyelerin yararı gözetilerek adım atılmalıdır.

Ogretmenlericin.com  - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.