Kadrolu ve Sözleşmeli Öğretmene Ek Ders Var, Ücretli Öğretmenlere Yok!

Kadrolu ve Sözleşmeli Öğretmene Ek Ders Var, Ücretli Öğretmenlere Yok!

Uzaktan eğitim sürecinde ek ders ödemeleri nasıl olacak?

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), 16 Mart 2020 tarihinden itibaren uzaktan eğitim sürecinde öğretmenlerin ek ders ödemeleri konusunda yazı yayımlamış, nöbet ve kurs(İYEP, DYK vb.) haricindeki ders ve ek ders ücretlerinin ödenmesini istemişti.

 Pandemi süreci devam ederken ve uzaktan eğitim faaliyetleri sürerken öğretmenlerin ek ders ödemeleri de başladı. 24-28 Ağustos 2020 tarihleri arasında öğretmenlere 15 ek ders saati mesleki çalışma için ödeme yapılacak.

 Akabinde 31 Ağustos 2020 tarihinden 18 Eylül 2020 tarihine kadar ek ders ödemeleri yapılacak. 21 Eylül'de okullar açılırsa nöbet ve kurs ücretleri de ilave olarak ödenecek. Okulların açılmama durumunda ise uzaktan eğitim sürecinde ödendiği gibi ek ders ücretleri ödenecek.

 Ücretli öğretmenlere ise MEB, geçtiğimiz eğitim öğretim yılı çözüm bulmuş, yazı göndermiş ve ödemeler yapılmıştı. İçinde bulunduğumuz eğitim öğretim yılında MEB'in aksi bir yazısı olmadıkça ücretli öğretmenlere ek ders ödemesi yapılamayacak.

 Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.