Kronik Rahatsızlık Sebebiyle İzinli Öğretmen Seminer İçin Ek Ders Ödemesi Alabilir mi?

Kronik Rahatsızlık Sebebiyle İzinli Öğretmen Seminer İçin Ek Ders Ödemesi Alabilir mi?

MEB'in sene sonu seminerleriyle ilgili ek ders ödemesi konusunda merak edilenler...

 Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin 2019-2020 eğitim öğretim yılı sene sonu seminerlerini 22-30 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleştirecek. Önce yüz yüze yapılacağı açıklanan seminerler için bakanlık geri adım attı ve Covid-19 tedbirleri kapsamında seminerlerin uzaktan - online yapılmasına karar verildi. Kararla ilgili resmi yazı valiliklere gönderildi.

 Öte yandan kronik rahatsızlığı bulunan öğretmenler yüz yüze yapılacak seminerlere katılmayacaktı. Konuyla ilgili resmi yazı yayımlanmış ve izin verilmişti. Bu öğretmenlerin seminer dönemi ödenen ek ders ücretinden yararlandırılıp yararlandırılmayacağı MEB'e soruldu.

 Bakanlık, kronik rahatsızlığı sebebiyle 2019-2020 eğitim öğretim yılı sene sonu mesleki çalışmalara katılmayacak ve idari izinli sayılacak öğretmenlerin seminer dönemi ek ders ücretinin ödenmesi gerekliliğiyle ilgili görüş yazısı bildirdi.

 Şu anda seminerler online olacağı için bu husus önemini yitirmiş olsa da herhangi bir nedenden dolayı idari izinli sayılan öğretmenlerin ek ders ücretinin kesilmeyeceği, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin farklı uygulamalarının yersiz olduğu da ortaya çıkmış oldu.

 Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.