Mart ayı enflasyon tahminine göre yeni başlayan öğretmen maaşları ne kadar olacak?

Mart ayı enflasyon tahminine göre yeni başlayan öğretmen maaşları ne kadar olacak?

Mart ayı enflasyon tahminine göre yeni başlayan öğretmen maaşları ne kadar olacak?

Memurlar 6 ayda bir toplu sözleşme zammı ve enflasyon farkı kadar zam almakta. Ocak ve Temmuz ayında yapılan bu fark maaşlara yansıtılmakta. Bunun yanı sıra yıl boyunca aldıkları ücretler vergi dilimlerine girmekte. Ocak ayında yüzde 15 olarak gerçekleşen vergi dilimleri daha sonra yüzde 20 ve yüzde 27 vergi dilimlerine girmekte. Vergi dilimlerini hesaba katmazsak Mart ayı enflasyon tahminiyle birlikte öğretmenler şu ana kadar oluşan enflasyon farkından ne kadar zam alacak? Yeni başlayan öğretmen maaşları Temmuz ayında ne kadar olacak? Detaylar haberimizde..

Yeni başlayan öğretmenler girdikleri 15 saat ders karşılığında (bazı branşlar 18 saate kadar çıkabiliyor) maaş almakta. Peki yeni başlayan öğretmenlerin şu ana kadar oluşan enflasyon oranları ve Mart ayı enflasyon tahmininde Temmuz ayındaki maaşları ne kadar olacak?

Mynet.com.tr'nin aktardığı bilgiye göre; Mart ayı enflasyon tahmini ile ortaya çıkan yüzde 14,14’lük artışa göre uzman öğretmen ve 1/4 öğretmen maaşları şu şekilde gerçekleşecek.

Eski Maaş - Yeni Maaş

Yeni başlayan öğretmen - 12.800 - 14.609

Tüik Mart ayı enflasyon verileri ne zaman açıklanacak?

Tüik Mart ayı enflasyon rakamlarını 3 Nisan 10:00'da açıklayacak. Resmi veriler geldiğinde sitemizden güncel hesaplamaları görebileceksiniz. Bu hesaplamaya Nisan, Mayıs, Haziran ayı resmi enflasyon rakamları da dahil olacak. Sitemizden yapılan hesaplamalar tahmini hesaplamalardır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum