MEB Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Programı Eğitim Başvurusu

MEB Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Programı Eğitim Başvurusu

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Modülü Geliştirilmesi Programı Eğitim Başvurusu hakkında duyuru yayımladı.

MEB Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Programı Eğitim Başvurusu

Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Modülü Geliştirilmesi Programı Eğitim Başvurusu hakkında duyuru yayımlayan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü eğitimin başvurusu ve diğer hususlar hakkında bilgilendirmede bulundu.

ÖĞRETMEN EĞİTİM BAŞVURUSU


Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı yazıda UNICEF işbirliği ve Erciyes Üniversitesi koordinatörlüğünde, başta dezavantajlı çocuklar (özel eğitime muhtaç çocuklar, geçici koruma altındaki mülteci çocuklar, şiddete maruz kalmış çocuklar vb.) olmak üzere tüm çocuklara hizmet sunan eğitim personeli kapasitesini güçlendirmeyi ve her çocuğun kaliteli kapsayıcı bir eğitime erişmesini amaçladığı belirtildi. MEB bu çerçevede "Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Modülü Geliştirilmesi" programının çalışmalarının yürütülmekte olduğu hatırlatıldı.

KAPSAYICI EĞİTİM


MEB açıklamasında "Çalışma kapsamında yapılacak uygulamalar için, kapsayıcı eğitime yönelik mesleki gelişim eğitimi programı geliştirilerek ihtiyaçlar doğrultusunda, kapsayıcı eğitime giriş, kapsayıcı öğretim ve değerlendirme, kapsayıcı öğrenme ortamları (fiziki ve psiko-sosyal), okul- aile ve toplum işbirliği, engeli olan çocuklarla çalışmak, Türkçenin ikinci dil olarak öğretilmesi, şiddete maruz kalmış çocuklarla çalışmak, geçici koruma altındaki çocuklarla çalışmak, göç ve terörden etkilenmiş çocuklarla çalışmak, doğal afetten etkilenmiş çocuklarla çalışmak başlıkları altında on modül oluşturulmuştur. Bu modüllerin tüm öğretmenlere verimli bir şekilde aktarılması için 05-11 Ağustos 2018, 13-19 Ağustos 2018, 27 Ağustos-02 Eylül 2018, 03-09 Eylül 2018 ve 11-17 Eylül 2018 tarihleri arasında eğitici eğitimleri düzenlenecektir." ifadelerine yer verdi.

İlgili resmi yazı;

MEB kapsayıcı eğitim programı başvurusu MEB kapsayıcı eğitim programı

Bakanlık açıklamasının devamında aşağıdaki bilgiyi paylaştı;
"Bu kapsamda, ilinizde görev yapan öğretmenlerden eğitici eğitimi almak isteyenlerin başvuruları https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?1425 TIKLAYINIZ adresinden alınacaktır.  06-18 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak başvurular, İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından incelenecek ve eğitime katılması uygun görülenler 20 Temmuz 2018 tarihine kadar belirlenecektir. Söz konusu eğitimle ilgili başvuruların ilinizde bulunan tüm öğretmenlere çeşitli iletişim araçları (mesaj, e-posta vb.) yoluyla duyurulması ve gerekli iş ve işlemlerin yapılması hususunda"

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

31 Yorum