MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Aksaray Valisi Oldu

MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Aksaray Valisi Oldu

10 Haziran 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan imzalı Valiler Kararnamesini Yayınladı. İşte Hamza Aydoğdu’nun Yeni Görevi

Hamza Aydoğdu Kimdir?

10 Ocak 1975 tarihinde Bitlis'te dünyaya gelen Hamza Aydoğdu, ilköğretimini Bitlis'in Ahlat ilçesinde tamamladı. Bitlis Ticaret Lisesinden mezun olan Aydoğdu, 1992 yılında Kayseri Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulunda Muhasebe bölümünden ve1996 yılında tekrar Kayseri Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. 2001 yılında Van 100. Yıl Üniversitesinde yüksek lisansını, 2011 yılında da Gazi Üniversitesinde doktorasını tamamladı.

Hamza Aydoğdu’nun Meslek Hayatı

1996 yılında dershane öğretmenliği ve yöneticiliği ile meslek hayatına başlayan Hamza Aydoğdu, 1998 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'na öğretmen olarak atandı. 2003 ile 2007 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığında Bakanlık Müşaviri olarak görev yapan Aydoğdu, 2007-2008 yılları arasında Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2008 ile 2013 yılları arsında Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Hamza Aydoğdu, 2013'den 10 Haziran 2020 tarihine kadar Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Zeki ve çalışkan bir eğitimci olarak tanınan Aydoğdu, yakın çevresi, çalışma arkadaşları ve sosyal medyada oldukça sevilen bir genç bürokratlar arasında yer almaktadır.

2013’ten beri Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevini yapan Hamza Aydoğdu, 10 Haziran 2020 tarihli valilik kararnamesine göre Aksaray valisi olarak atandığı belirtildi.

7 yıl boyunca yaptığı personel genel müdürlük süresince öğretmenlerin genel sorunlarıyla da ilgilenen Aydoğdu, özellikle atama bekleyen genç meslektaşlarının isteklerini geri çevirmiyordu. Sosyal medyayı da etkin kullanan Aydoğdu, birçok soruya cevap veriyordu. Ayrıca birçok kez atama müjdesinin sinyallerini verip atama bekleyen öğretmenleri heyecanlandırıyordu.

Biz de ogretmenlericin.com olarak Hamza Aydoğdu’ya yaptıkları hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür eder yeni görevinde başarılar dileriz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.