MEB personeli beğenmediği parayı bile alamadı. Promosyon ihalesi hüsranla bitti..

MEB personeli beğenmediği parayı bile alamadı. Promosyon ihalesi hüsranla bitti..

Öğretmenler beğenmediği parayı bile alamadı. Promosyon ihalesi hüsranla bitti..

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde tartışılan promosyon ihalesi tamamlanmak üzere. Müdürlüğün daha önce tüm ilçelerdeki personel için çıktığı ihaleye bu kez, İl Müdürlüğü ve iki ilçeyi kapsayacak şekilde çıktı. Bankalar ise tekliflerini yine yükseltmedi. AYRINTILAR...

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü; il genelindeki tüm öğretmenler, memurlar, sürekli işçi, geçici işçi ve 4/B sözleşmeli personel için banka promosyonu ihalesi süreci başlatmıştı.
14 binin üzerindeki personelin 3 yıl için maaş promosyonu için açılan ihalede bankalar 12 bin 700 TL'nin üzerine çıkmadı.
Daha önce 3 kez iptal edilen ihalenin şartları yeniden düzenlenerek bugün bir kez daha ihale gerçekleştirildi.

TÜM PERSONEL YERİNE 3 MÜDÜRLÜĞÜN PERSONELİ İÇİN İHALEYE ÇIKILDI

Bu kez sadece kadrosu İl Milli Eğitim Müdürlüğü (575 personel) ile Ferizli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü (358) personel ve Söğütlü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü (180 personel) olmak üzere bin 113 personelin maaş promosyonu için ihaleye çıkıldı.

İHALE İPTAL EDİLMEDİ, SÖZLEŞME İMZALANABİLİR

Bankaların en yüksek teklifi 12 bin 600 TL olurken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bu kez ihaleyi iptal etmek yerine sözleşme imzalamaya daha yakın olduğu öğrenildi. Kesin kararın 1-2 gün içerisinde verilmesi bekleniyor.

İLÇELER AYRI AYRI İHALE YAPACAK

Diğer ilçe milli eğitim müdürlükleri de önümüzdeki kendi personeli için ayrı ayrı ihale süreci başlatacak.

PERSONEL 30 BİN DOLAYINDA BEKLİYORDU

Sağlık Bakanlığı'nın 3 yıllık 29 bin TL'yi bulan anlaşması ve diğer resmi ve özel kurumların banka promosyonu ihalelerinde 30 bin dolayında bedel üzerinden anlaşması sebebiyle Milli Eğitim personeli de aynı miktarlarda bir anlaşma bekliyordu.

Kaynak:medyabar.com.tr

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

11 Yorum