Memurlar Ne Kadar Enflasyon Zammı Alacak?

Memurlar Ne Kadar Enflasyon Zammı Alacak?

TUİK tarafından açıklanan Ekim ayı enflasyon rakamlarına göre memurlar için enflasyon zammı oluştu. İşte memurun alacağı enflasyon zam oranı

TUİK tarafından Ekim ayı enflasyon rakamlarının yüzde 2,13 olarak açıklanmasıyla birlikte memurlar için enflasyon zammı oluştu. 

Sendikalar ile hükümet arasında yapılan toplu sözleşme anlaşmasına göre memurlar 2020 yılı Temmuz - Aralık ayları arasında maaşlarına yüzde 4 zam aldı. Yapılan anlaşma gereği temmuz - aralık aylarında oluşan enflasyon eğer yüzde 4'ü geçerse geçtiği oran kadar memur maaşlarına enflasyon farkı zam olarak verilecek.

Şu anda açıklanan ekim ayı enflasyon zam oranına göretoplam gerçekleşen enflasyon oranı yüzde 4,54 oldu. Diğer bir deyişle memurlar daha kasım ve aralık ayları enflasyonu açıklanmadan yüzde 0,54'lük zam oranını ocak ayı zamlı maaşlarında alacakları.

Öte yandan Kasım ve Aralık aylarında oluşan enflasyon oranlarıda direk zam olaram memur maaşlarına ocak ayında yansıyacak..

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.