Öğretmen Aracı ile Kanala Uçtu.

Öğretmen Aracı ile Kanala Uçtu.

Öğretmen Aracı ile Kanala Uçtu.

Mersin Anamur Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Hıdır çiçek, otomobili ile sulama kanalına uçtu. Çiçek, kanalda su olmaması sayesinde araçtan kendi imkanlarıyla hafif yaralı olarak kurtuldu.

Kazada maddi hasar meydana geldi. Hergün 700 öğrencinin gelip gittiği, onlarca servis aracının tur öğrenci taşıdığı okul yolunun bu şekilde tedbirsiz olarak trafiğe açık tutulması tepkilere neden oluyor.


İllaki yolu yapılması için ölmemiz mi gerekiyor diyen öğrenciler, bir an önce yolun yapılarak güvenli hale getirilmesini istiyor. Velilerde bir taraftan Hıdır Çiçek öğretmene geçmiş olsun derken, diğer yandan tepkilerini dile getirdiler.

Çiçek’in mesai arkadaşlarından ismini vermeyen bir okul çalışanı da şu ifadelere yer verdi; “Okulumuzun her gün 700 öğrencinin ve en az 20 öğrenci servisinin geçtiği bir yolu var, adeta ölüm yolu, Bir tarafı uçurum ve su kanalı, ne bir bariyer, ne bir önlem, çok kez bildirildi yetkililere ancak sonuç bu, Bir arkadaşımız bugün kanala uçtu.

Allah korudu çok şükür durumu iyi, bu yolun düzeltilmesi için ne olmalı acaba, öğrenci ya da öğretmen mi ölmeli, tek yön olsun dedik olmadı, yol tek yönlü ve çok dar olduğu için okul giriş ve çıkışlarında tamamen hayatımız risk altında.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.