Öğretmen ve Polis Kavga Etti!

Öğretmen ve Polis Kavga Etti!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesindeki bir okul bahçesinde maskesiz biçimde ağaç bakımı yapan öğretmen ile polisler arasında yaşanan maske gerginliği haberlere de yansıdı. Polis, okul bahçesindeki maske takmayan öğretmene korona virüs tedbirlerine uymadığı gerekçesiyle ceza yazdı, öğretmen de hemen ardından adliyeye giderek söz konusu polisten şikayetçi oldu.

Edinilen bilgiler ışığında olay, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi'ndeki bir okul bahçesinde meydana geldi. Okulların korona virüs pandemisi sebebiyle nedeniyle kapalı olması dolayısıyla R.E. isimli bir öğretmen, bahçedeki ağaçların bakımını yapmak için okula geldi. O bölgede devriye gezen bir polis aracı, bahçedeki öğretmeni fark etti ve okul kapısına yanaştı. Polisler, öğretmeni çağırarak kimliğini göstermesini istedi.

Tartışma Yaşandı
Edinilen bilgilere göre kimliği alan polisler, öğretmenden açık alanda olduğu için maske takmasını istedi. Aracına giden öğretmen R.E. maskesini takarken polisler de ceza yazmak için gerekli evrakları doldurmaya başladı. Yanında kimse bulunmadığı için okul bahçesinde maske takmadığını belirten R.E. bu sebeple kendisine ceza yazılmasına karşı çıktı. Bunun üzerine öğretmen ve polisler arasında tartışma çıktı.
İddialara göre cebindeki telefonu çıkaran öğretmen R.E. polis aracının plakasını ve kendisine ceza yazmaya çalışan polis memurunun fotoğraflarını çekti. Fotoğrafının çekilmesine hayli sinirlenen polis memuru da öğretmenin ensesinden tutup kafasını eğdi. O sırada öğretmenin cep telefonu yere düştü.

Öğretmen Suç Duyurusunda Bulundu
O sırada okulda olan başka bir görevli de hemen olay yerine gelerek öğretmen ve polisler arasındaki gerginliği yatıştırmaya çalıştı. Tartışmanın sonunda öğretmene gerekli cezayı kesen polisler olay yerinden uzaklaştı. Kendisine kesilen ceza üzerine adliyeye giden R.E. adlı öğretmen, ensesinden tutan ve ceza kesen polis memuru hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına “Görevi kötüye kullanma, mala zarar verme ve yaralama” suçlamalarıyla suç duyurusunda bulundu. Aynı araç içerisinde yan yana duran polislerin de korona virüs salgını tedbirleri kapsamında maske takmadığını belirten R.E., bahçedeki ağaçların bakımını gerçekleştirirken maske takmadığı için ceza kesildiğini fakat kendisinin bu işi yaparken bahçede zaten tek başına olduğunu kaydetti.
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir öğretmen ve devriye gezen polisler arasında yaşanan bu tartışma sonucunda polis memuru hakkında herhangi bir yaptırım kararının alınıp alınmayacağı da merak konusu olmaya devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.